Dobrovolnictví a stáže

DOBROVOLNÍCI Z NÁS DĚLAJÍ TO, KDO JSME DNES – A ČÍM SE MŮŽEME STÁT.

Chceš se zapojit do dobrovolnictví? Děkujeme! Právě díky štědré podpoře našich dárců a dobré vůli našich dobrovolníků můžeme naplňovat naše poslání.

Potřebujeme jednotlivce s různými dovednostmi, stejně jako ty, kteří jsou motivováni pomáhat různými možnostmi a schopnostmi.

Uvítáme dobrovolníky s jejich nápady a touhami dosáhnout změny, kterou chtějí a inspirují k jejímu uskutečnění.

CO TI DOBROVOLNICTVÍ PŘINESE

Dobrovolnictví je jednou z nejpřínosnějších věcí, které můžeš dělat.

I když za své veřejně prospěšné práce nedostaneš zaplaceno, dobrovolnictví ti přináší spoustu dalších výhod. Darovat svůj čas, energii a možná i zdroje může být pro tebe stejně přínosné jako pro ty, kterým pomáháš.

Dobrovolnictví ti umožňuje:

 • Stát se součástí týmu lidí se srdcem bijícím pro Afriku. Dobrovolnictví ti může pomoci setkat se s různými lidmi a navázat nová přátelství a budovat své kontakty. Získáš znalosti a porozumění jiným způsobům života. Zlepšíš si komunikaci v angličtině či francouzštině. Můžeš se neformálních akcí organizace.
 • Získat sebedůvěru. Dobrovolnictví ti může pomoci získat sebedůvěru tím, že ti dá příležitost vyzkoušet si něco nového a vybudovat si skutečný pocit úspěchu.
 • Něco změnit. Dobrovolnictví může mít skutečný a hodnotný pozitivní dopad na lidi, komunity a společnost obecně.
 • Stát se součástí komunity. Dobrovolnictví ti může pomoci cítit se součástí něčeho mimo své přátele a rodinu. Jedním z nejznámějších přínosů dobrovolnictví je dopad na komunitu. Dobrovolnictví ti umožňuje připojit se ke své komunitě a učinit ji lepším místem.
 • Naučit se nové dovednosti. Dobrovolnictví ti může pomoci naučit se nové dovednosti, získat zkušenosti a někdy dokonce i kvalifikaci. Dobrovolnictví může posunout tvoji kariéru. Máš po ruce mentora, který ti pomůže v osobním rozvoji.
 • Přijmout výzvu. Prostřednictvím dobrovolnictví můžeš sám sebe vyzvat, abys zkusil něco jiného, dosáhl osobních cílů, procvičil si své dovednosti a objevil skryté talenty.
 • Bavit se! Většina dobrovolníků se skvěle baví, bez ohledu na to, proč to dělají. Dobrovolnictví je zábavný a snadný způsob, jak prozkoumat své zájmy a vášně. Při dobrovolnické práci nacházíš smysluplné a zajímavé příležitosti, které mohou být relaxačním a energizujícím únikem od každodenní rutiny práce, školy nebo rodinných závazků. Dobrovolnictví ti také poskytuje obnovenou kreativitu, motivaci a vizi, které se mohou přenést do tvého osobního a profesního života.
 • Získat bezplatně přístup k zajímavým zdrojům týkajícím se Afriky a globální výchovy. Naše knihovna nabízí přes 1500 titulů.

JAK SE MŮŽEŠ ZAPOJIT

Existuje mnoho způsobů, jak můžeš dobrovolnou prací podpořit naši misi.

Máme dobrovolnické pozice pro širokou škálu věkových kategorií a dovedností, takže všichni zájemci jsou vítáni!

Úkoly dobrovolníka mohou být jednorázové nebo opakované. Dokážeme zařídit, abychom vyhověli většině časových plánů a vytvořili dobrovolnickou příležitost, která ti vyhovuje. Jako dobrovolník můžeš pomáhat s každodenními operacemi, programy, stykem s veřejností a marketingem, nebo dokonce jen poskytovat mimořádnou pomoc během pořádaných akcích.

Můžeš například pomoct v následujících oblastech:

 • PR a marketing: psaní a překlad článků týkajících se dění v organizaci i dění v Africe, spravování obsahu webových stránek a sociálních sítí organizace, tvorba newsletterů, překlady dokumentů a kontrola správnosti překladů, pomoc s tlumočením na akcích HA, pomoc s grafickým zpracováním propagačních materiálů a s editací videí.
 • Knihovna a AIC: zajištění chodu knihovny, správa emailu knihovny, komunikace se čtenáři, pomoc při propagaci knihovny, výběr „knihy měsíce“ a její představení čtenářům, tvorba sekce knih pro cestovatele a GRV.
 • Organizace akcí HA: pomoc při vymýšlení, plánování, zajišťování, propagaci a realizaci všech akcí HA - festivaly, kulturní večery, veletrhy.
 • Administrativa: administrativní podpora a komunikace se školami v rámci projektu Okno do Afriky, pomoc při realizaci projektů HA, zajištění chodu kanceláře.
 • Projekt Patronství školáků: správa databáze, propagace projektu, komunikace s patrony, inovace projektu, pomoc při oslovování nových dárců.

CO OD TEBE OČEKÁVÁME

 • zájem o rozvojové africké země a jejich život,
 • toleranci vůči jiným kulturám,
 • základní znalost angličtiny,
 • odhodlání věnovat nám pár hodin týdně svého času,
 • vysokou osobní zodpovědnost, schopnost dotahovat věci do konce, spolehlivost,
 • chuť učit se, poznávat nové lidi a pracovat v týmu
 • že se nebojíš ptát, tvořit a dělat chyby.

Využij svůj talent a čas a pojď s námi šířit duch UBUNTU. Společně můžeme dojít dál, společně můžeme vytvářet lepší svět.

POTŘEBUJEŠ VÍCE INFORMACÍ K DOBROVOLNICTVÍ?

Pokud máte nějaké dotazy nebo byste si u nás chtěli rezervovat schůzku, můžete nás kontaktovat na telefonním čísle +420 251 560 375 nebo na e-mailu info [at] humanitasafrika.cz (info[at]humanitasafrika[dot]cz).