Patronství školáků

Adoptujte dítě v Africe 

V Africe žije mnoho dětí, které nemají přístup ke vzdělání. Chudoba je hlavní příčinou toho, že mnoho dětí nechodí pravidelně do školy a nezíská ani základní vzdělání. Cílem projektu je zlepšit přístup ke vzdělání dětem a mladým lidem, jejichž rodiče nebo opatrovníci si nemohou dovolit hradit výdaje spojené se školní docházkou a umožnit jim rozvíjet jejich schopnosti. Pomoc je organizována v partnerství s konkrétními školami nebo místními organizacemi.

Adopce – to má smysl. Důvody proč adoptovat dítě.  

 • Právo na vzdělání je jedno ze základních práv člověka.

 • Když darujete vzdělání, obdarovaný získá šanci stát se soběstačným a zodpovědným členem společnosti

 • Patron nebo patronka je osoba, která určitým způsobem chrání a podporuje jiného člověka. V tomto případě jde o finanční pomoc, jež si klade za cíl udržet chlapce a dívky z chudých komunit v rozvojových zemích Afriky co nejdéle ve školní lavici a pomoci jim realizovat jejich ambice, sny a talent.

 • Jako patron/patronka víte, komu a jak pomáháte a můžete až do ukončení určitého stupně vzdělání ohodnotit, zda Vaše pomoc měla smysl.
   
 • Do patronství můžete zapojit někoho dalšího z Vašeho okolí. Patrony se mohou stát například i kolegové z práce, spolužáci ze školy, příbuzní či přátelé.
   
 • Můžete důvěřovat našim zkušenostem. Humanitas Afrika organizuje tento projekt již více než dvacet let a naši pracovníci mají bohaté zkušenosti se sociální prací v místních komunitách. Díky nim jsme pomohli stovkám dětí ve třech různých zemích 

Kolik stoji adopce a jak postupovat, jestliže se chcete stát patronem? 

 • Ghana: 6 900 Kč základní škola
 • Ghana: 10 000 Kč střední škola
 • Keňa: 6 900 Kč

Příspěvek můžete rozložit do několika plateb.

 1. Než se připojíte k programu patronství, pozorně si přečtěte jeho pravidla.
 2. Pokud se již rozhodli podpořit konkrétní dítě, vyplňte následující formulář.
 3. Pokud se chcete s námi poradit a vyřídit vše osobně, napište nám na adopce [at] humanitasafrika.cz (adopce[at]humanitasafrika[dot]cz), pokud potřebujete můžeme Vás pak kontaktovat telefonický. Osobní návštěva kanceláře je možná po předchozí domluvě.
 4. Poté, co obdržíme Vaši žádost a odpovíme na vaše eventuální dotazy, pošleme Vám darovací smlouvu. Prosíme, abyste podepsali dvě vyhotovení a jedno nám poslali zpět na naši adresu.
 5. Jakmile bude smlouva podepsána, můžete zaslat částku daru na náš účet dle údajů uvedených ve smlouvě.
 6. Do 14 dnů po připsání daru na náš účet Vám pošleme certifikát s fotografií dítěte.
 7. Potvrzení o přijetí darů vystavujeme automatický začátkem každého roku. 

Na Váš eventuální dotazy rádi odpovíme na e-mailu: adopce [at] humanitasafrika.cz

Pravidla programu Patronstvi (pdf)

meeting